вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane sztachety z drewna błyskawicznie się psują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa trzeba zacząć od poprawnego oraz starannego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy wynik finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do osłony oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa kluczowe jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz owadami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, które konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego płotu, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji skutkiem tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий